Zachciało mi się rano zmienić szablon na blogu. Potem przez kolejną godzinę przeklinałam siebie i moje pomysły. Wszystko się posypało, a ja jestem raczej z tych co wszystko intuicyjnie ogarniają. WordPress wciąż jest dla mnie zagadką i zdarza się, że nagle odkrywam, że da się prościej. Albo próbuję coś zrobić i psuję, bo zwyczajnie nie znam się na tym. Obiadem, więc się podzielę.

Wątróbka z marchewką w sałacie.

wątróbka z marchewką


  • 1/2 kg wątróbki króliczej
  • 2 średnie marchewki
  • 1 cebula
  • tłuszcz do smażenia (smalec, masło klarowane, olej kokosowy)
  • sałata lodowa
  • przyprawy: sól, pieprz, słodka mielona papryka do smaku

1. Pokrojoną w pióra cebulę podsmażyć na patelni do zeszklenia. Dodać oczyszczoną z błonek i pokrojoną na mniejsze części wątróbkę. Podsmażyć z każdej strony na średnim ogniu i doprawić.

2. Podlać około 1/4 szklanki wody, dorzucić marchewkę pokrojoną w drobną kostkę. Zamieszać i dusić pod przykryciem około 15 minut lub do momentu aż wyparuje cała dodana woda. Po tym czasie zdjąć z ognia i zostawić na patelni do lekkiego ostygnięcia.

3. Liście sałaty (około 6 większych) umyć i osuszyć. Nakładać na środek wątróbkę i zawijać według uznania. Podawać z sałatkami, warzywami i co tam jeszcze można wymyślić.

wątróbka w całościPatent numer dwa na wątróbkę: schować ją w liściach niech nikt nie widzi jej pięknej brzydoty. Całej sałaty lodowej nie zużyjecie do tego przepisu, ale ja uwielbiam ją podjadać podczas gotowania (drugie 6 listków wsunęłam podczas rwania sałaty). Nic nie stoi na przeszkodzie żeby zrobić z nią i innymi warzywami sałatkę – tyle możliwości. Widać też u mnie na zdjęciu takie czarne coś na samym środku talerza – pasta z oliwek. Kupna, ale za to pyszna i o składzie jak marzenie.


No dobra. Wyhamować. Dać sobie wytchnienia – taki był plan. Chęć ratowania świata miała być mniejsza, miałam dać sobie na wstrzymanie. Nie wyszło.. skrajności mnie wykańczają. Tracę zdrowy rozsądek. Wyluzować.

Marchewkowy zawrót głowy