Najprościej o ile macie wolnowar. Bo ja mam! Zbliżają się święta, prezenty pod choinką przynoszone przez aniołki lub gwiazdki (w zależności od regionu) – poproście magiczne siły o ten cudowny sprzęt kuchenny. To najlepszy pomysł jeżeli chcecie spędzać więcej czasu z rodziną a mniej przy garach. Taka jestem pomysłowa.. Ale nie będę nikogo dyskryminować, wersję piekarnikową też podam.

Żeberka.

Żeberka z oregano

  • Żeberka (ilość jest mało istotna, ja miałam 600 g)
  • Olej kokosowy
  • 2 marchewki
  • Przyprawy: sól, pieprz, oregano

1. Mięso nasmarować przyprawami wymieszanymi z olejem kokosowym. Schować do lodówki na minimum 2 godziny.

2W. Rozgrzać wolnowar do poziomu 2. Przełożyć zamarynowane żeberka do naczynia urządzenia, zamknąć pokrywkę i nie myśleć na 3 godziny. Po tym czasie dorzucić do środka marchewkę pokrojoną w kostkę i zapomnieć na kolejne 2 godziny. Po tym czasie żeberka będą już gotowe, ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby przytrzymać je jeszcze chwilę (im dłużej tym bardziej będą się rozpadać).

2P. Piekarnik nagrzać do 180 stopni. Żeberka przełożyć do naczynia żaroodpornego razem z pokrojoną w kostkę marchewką. Wstawić do piekarnika pod przykryciem na 60 minut. Po tym czasie można zdjąć pokrywkę, trzymać w piekarniku wedle uznania do zrumienienia (minimum na pewno 20 minut).

żeberak/marchewka


Dawno nie robiłam żeberek w piekarniku, ale tak mniej więcej to było. Jeżeli wyłapiecie w tej drugiej metodzie jakieś moje uchybienie – dajcie znać! Wyszłam z wprawy to i możliwe, że coś poplątałam.

PS. Przepis na buraczki – wkrótce :)

*A tak wyglądają w przekroju, na talerzu.

Reklamy